تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کلنگ زنی پروژه ساختمان سرپرستی منطقه حفاظت شده امروله ودالاخانی

  کلنگ زنی پروژه ساختمان سرپرستی منطقه حفاظت شده امروله ودالاخانی 

   به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه در این مراسم مهندس  غلامحسین کاظمی  با تبریک هفته دولت ، گفت : منطقه  امروله دارای پتانسیل ها و تنوع زیستی فروانی است  زیرا  طبیعت و حیات وحش منطقه بکر و گونه های ارزشمند گیاهی وجانوری آن  که از سال 1389 به عنوان منطقه شکار وتیر اندازی ممنوع با مساحتی بالغ بر 43هزار و 200 هکتار از سوی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه تحت کنترل  است وبرای ارتقای آن به عنوان منطقه حفاظت شده جهت تصویب به شورایعالی محیط زیست  پیشنهاد گردیده  ،لذا با برنامه ریزی  وحفاظت ، این منطقه می تواند در اشتغال پایدار موثر باشد.
  مدیرکل محیط زیست کرمانشاه ،تنوع زیستی این منطقه را غنی توصیف کرد  وگفت:  از گونه های جانوری این منطقه می توان به پستاندارانی از قبیل خرس قهوه ای، کل وبز ، قوچ، و میش،پلنگ ، شغال، روباه، کفتار، و پرندگان مانند کبک ، هما ،کمرکولی، دلیجه، چکچک پشت سفید، آگامای قفقازی و ... نام برد.


  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اختصاص 2 میلیارد ریال اعتبار از سوی کمیته برنامه ریزی شهرستان کنگاور برای احداث  ساختمان سرپرستی  محیط بانی امروله ، اظهار داشت: از فرماندار کنگاور به دلیل حمایت جدی از محیط زیست شهرستان و تخصیص اعتبار برای احداث این پروژه  ،تقدیر می کنم.
  مهرداد شهبازی رییس اداره محیط زیست شهرستان کنگاور نیز با بیان اینکه براساس استانداردهای محیط زیست جهانی  کشورها ،حداقل 10 درصد از مساحت قلمرو خود را تحت حفاظت خود قرار می دهند، اظهار داشت: در کشور ما به طور میانگین این مهم انجام شده ولی در استان کرمانشاه کمتر از هفت درصد است.
  شهبازی در خصوص پوشش گیاهی منطقه  گفت : کوهستان امروله دارای پوشش مرتعی غنی است و آب فروان ،خاک مستعد وچشمه سارهای آن باعث تنوع گونه ای شده ومی تواند به قطب پرورش زنبور وتولید عسل که از تولیدات پاک واشتغال پایدار است ، تبدیل شود.
  شریف خسروی فرماندار کنگاور هم در این مراسم گفت: حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی  اهمیت دارد   وبرنامه ریزی برای  ارتقای  محیط زیست  در این منطقه  ،پیامدهای اشتغال وتولید پایدار در حوزهایی مانند گردشگری طبیعی و...  را به دنبال  دارد.
  شریف خسروی افزود:  در صورت غفلت وانقراض گونه های  جانوری وگیاهی ،خسارت ها جبران ناپذیر است  وتاکنون دستگاه های مربوطه به دلیل نبود امکانات و تجهیزات آنطور که باید و شاید از محیط زیست ما حفاظت و حراست نکرده اند و بسیاری از گونه های جانوری ما  در خطر انقرا ض قرار گرفته اند ..
  شریف خسروی  توجه بیشتر به حفاظت محیط زیست را یادآور  وبیان کرد: با تجهیز این منطقه به امکانات پایش تصویری ودوربین  در اتقای برنامه های حفاظتی  لازم  است ،  ماموریت  محیط بانان در نقاطی که  حضور نداشته باشند را آسان می کند .
  کوهستان امروله در شمال غرب شهرستان کنگاور قرار دارد.از رشته کوه های زاگرس است که حد فاصل شهرستان های کنگاور، صحنه و سنقر قرار داشته و یکی از قله های مرتفع استان کرمانشاه است.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 10 شهريور 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : محیط ,زیست ,حفاظت ,منطقه ,کرمانشاه ,گونه ,محیط زیست ,استان کرمانشاه ,شهرستان کنگاور ,شریف خسروی ,زیست استان ,زیست استان کرمانشاه ,سرپرستی منطقه ,
  کلنگ زنی پروژه ساختمان سرپرستی منطقه حفاظت شده امروله ودالاخانی

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 4 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149692
 • بازدید امروز :560302
 • بازدید داخلی :50173
 • کاربران حاضر :175
 • رباتهای جستجوگر:480
 • همه حاضرین :655

تگ های برتر